ІННОВАЦІЙНИЙ УРОК
БАСКЕТБОЛУ
В 7 КЛАСІ
Тема: Подорож по
планеті «БАСКЕТБОЛІЇ».
Мета:
Оволодіння навичками техніки кидка м’яча в кільце після ведення і подвійного кроку.; сприяння зміцненню здоров’я учнів
засобами ігор; вироблення свідомого ставлення до занять фізичною культурою і
спортом.
Основні завдання
уроку:
1. Техніка ведення м’яча кроком та бігом.
2. Техніка передач м’яча обома руками від грудей з місця та
з кроком вперед в парах.
3. Повторити техніку кидка м’яча в кільце після ведення і подвійного кроку.
4. Сприяти розвитку спритності, швидкості реакції, швидкісно-силовим
якостям, силі.
Методи: пояснювально-ілюстративний, фронтальний,
поточний, груповий, коловий, змагальний.
Місце проведення: спортивний зал.
Обладнання та інвентар: баскетбольні м’ячі, фішки, секундомір,
спеціальні пов’язки, кросворд.
Учитель: Лиходід М.М.
СТРУКТУРА ТА ХІД УРОКУ
СТРУКТУРА ТА ХІД УРОКУ
№ п/п
|
Зміст уроку
|
Дозування
|
Організаційно-методичні вказівки
|
І. Підготовча частина уроку (15 хв)
|
|||
1
|
Шикування, повідомлення теми та
завдань подорожі, привітання.
|
1,5 хв
|
Роль практичного гіда виконує
вчитель.
|
Пояснення ходу подорожі.
|
Ми з вами будемо подорожувати по 3
маршрутах: підготовчому; основному; заключному,
які в свою чергу складаються з 10 станцій.
|
||
2
|
Правила поведінки і техніки
безпеки під час екскурсії.
|
15 с
|
Виконувати вправи по
команді практичного гіда чітко й
правильно.
|
3
|
Практичний гід пояснює хід
подорожі по підготовчому маршрутові.
|
30 с
|
„На підготовчому маршруті ми з
вами побуваємо на 3-х станціях: „Організовую-чій”, „Біговій” та
„Загальнорозвивальній”. Від діяльності на
них залежить успішність виконання завдань на основному маршруті. Мета
підготовчого маршруту - розігріти організм та збільшити функціональні
можли-вості наших органів, підвищити працездат-ність, підготуватися до
активної фізичної діяльності та значно знизити можливість травматизму в
процесі заняття”.
|
4
|
ЧСС за 10 с.
|
20 с
|
Готовність організму
екскурсантів до подорожі. Учням пульс яких перевищує норму, одягнути на руку
спеціальний браслет для того, щоб під час уроку звертати на їх більшу увагу.
|
5
|
Практичний гід повідомляє про
початок рухових дій на станції
„ Організовуючій”.
Організовуючі вправи:
1. Повороти на місці ліворуч,
праворуч, кругом.
|
1 хв
2-3
повт.
|
Звернути увагу на дотримання
правильних інтервалів і дистанцій.
|
6
|
Різновиди ходьби .
|
30
c
|
Вправи на формування правильної
постави.
|
6.1
|
Ходьба на носках, руки на поясі.
|
20 с
|
Спину тримати рівно, голову не
нахиляти, дивитися прямо.
|
Ходьба на п’ятах, руки за
головою.
|
20 с
|
Спину тримати рівно, голову не
нахиляти, дивитися прямо.
|
|
6.2
|
Ходьба на зовнішньому боці
ступні, руки за головою.
|
15 с
|
Спину тримати рівно, голову не нахиляти,
дивитися прямо.
|
6.3
|
Ходьба на внутрішньому боці
ступні, руки на поясі м’яч в прямих руках перед грудьми.
|
15 с
|
Ноги в колінах підігнути і
звести.
|
6.4
|
Ходьба перекатом з п’ятки на носок.
|
15 с.
|
Звернути увагу на дотримання
правильної дистанції.
|
7
|
Практичний гід оголошує про початок
рухових дій на станції „Біговій”.
Біг у повільному темпі.
|
1,5 хв
|
Дихання рівномірне. Звернути
увагу на дотримання правильної дистанції.
|
8
|
Біг приставними кроками:
- лівим боком вперед;
- правим боком вперед.
|
2
повт.
|
Вправа виконується „змійкою” по
ширині майданчику.
Вправа сприяє розвиткові
координації рухів.
|
9
|
Біг з енергійним випростанням
ніг уперед, руки на поясі.
|
1
повт.
|
Тулуб тримати рівно, назад не
відхилятися.
|
10
|
Біг з енергійним випростанням
ніг в назад, руки на поясі.
|
2
повт.
|
Дивитися прямо, голову не
нахиляти.
|
11
|
Біг з високим підніманням
колін, руки зігнуті в ліктях вперед долонями вниз.
|
2
повт.
|
Спину тримати рівно, назад не
відхилятися.
|
12
|
Біг із закиданням гомілок
назад, руки назад.
|
2
повт.
|
Тулуб не нахиляти вперед.
|
13
|
Біг спиною вперед.
|
2 повт.
|
Обов’язково дивитися в напрямку
руху через ліве або праве плече.
|
14
|
Біг у повільному темпі.
|
2
повт.
|
Дихання рівномірне.
|
15
|
Перехід з бігу на ходьбу.
Вправа на відновлення дихання.
На рахунок 1-4 – руки вгору –
вдих;
5-8 – руки опустити вниз –
видих .
|
3-4 повт.
|
Поглядом супроводжуємо кисті
рук.
|
16
|
Стрибки в чергуванні з ходьбою:
1. Стрибки на лівій нозі, руки
на поясі.
2. Стрибки на правій нозі, руки
на поясі.
3. Стрибки на двох ногах, руки
на поясі.
|
1 хв
2
повт.
2
повт.
2
повт.
|
Між кожним повторенням
виконується ходьба і кожен різновид – почергово один за одним.
|
14
|
Практичний гід повідомляє про
початок рухових дій на станції
„ Загальнорозвивальній”.
Загальнорозвивальні вправи з м’ячем.
|
5 хв
|
Виконуються в русі.
|
1. В.п.- м’яч в зігнутих руках
перед грудьми; 1 - випростати руки вперед; 2 - в.п.; 3 - випростати руки
вгору; 4 - в.п.
|
6-7
повт.
|
Вправа на дотримання дистанції.
|
|
2. В.п.- м’яч в прямих руках
перед грудьми. 1,3 - поворот м’яча в кистях – ліва зверху, права знизу; 2,4 -
поворот м’яча в кистях – права зверху, ліва знизу.
|
7-8
повт.
|
Спину тримати рівно, голову не
нахиляти, дивитися прямо.
|
|
3. В.п.- м’яч в прямих руках
над головою. 1,3 - відвести м’яч назад не згинаючи рук; 2,4 - в.п.
|
7-8
повт.
|
Вправу виконувати енергійно.
|
|
4. В.п.- м’яч в прямих руках
перед грудьми. 1,3 - м’яч перевести ліворуч від себе; 2,4 - м’яч перевести
праворуч від себе
|
9-10
повт.
|
Голову не повертати, дивитися
прямо, рук не згинати.
|
|
5. В.п.- м’яч в зігнутих руках
перед грудьми. 1,3 - нахил вперед;
2,4 - в.п.
|
9-10
повт.
|
М’ячем дістати підйому ноги.
|
|
6. В.п. – руки на поясі, 1 –
нахил уперед, дістати руками носка лівої ноги, 2 – в.п., 3 – нахил вперед,
дістати руками носка правої ноги,
4 – в.п.
|
8-9
повт.
|
Вправа на удосконалення
гнучкості.
|
|
7. Стрибки з присіду в сторони.
|
15 с
|
М’яч в зігнутих руках перед грудьми.
|
|
15
|
Вправа на відновлення дихання.
На рахунок 1-4 – руки вгору –
вдих;
5-8 – руки опустити вниз –
видих .
|
3-4 повт.
|
Поглядом супроводжуємо кисті
рук.
|
16
|
ЧСС за 10 с.
|
20 с
|
Готовність учнів до основної
частини уроку.
|
17
|
Перешиковування із однієї ширенги
в дві шеренги.
|
20 с
|
Одночасно учні беруть м’ячі по
одному на кожну пару.
|
ІІ. Основна частина уроку (25 хв)
|
|||
1
|
Практичний гід пояснює хід
подорожі по основному маршрутові
|
45 с
|
„Зараз надійшла черга основного маршруту - його ще можна назвати
технічним, тому що ми будемо подорожувати по 4-х таких станціях: „Техніка ведення м’яча кроком та бігом”, „Техніка передач
м’яча обома руками від грудей з місця та з кроком вперед в парах”, „Техніка кидків м’яча в кільце після ведення та подвійного кроку” та „Ігрова” станція, на
якій виконуватимуться ігрові естафети, що сприятимуть закріпленню технічних
прийомів під час гри в баскетбол та виховують самостійність у навчальній
діяльності”.
|
1.
|
Станція „Техніка
ведення м’яча кроком та бігом ”
|
3 хв
|
![]() |
1. Ведення
м’яча бігом поперемінно
з партнером:
- правою рукою; - лівою рукою;
- поперемінно правою та лівою
рукою
|
1 хв
|
Голова постійно піднята.
|
|
2.
|
„Техніка передач
м’яча обома руками від грудей з місця та з кроком вперед в парах”,
|
6 хв
|
![]() |
1.Пряма коротка передача двома
руками від грудей
|
2 хв
|
Звернути увагу на точність
передач.
|
|
2. Передача м’яча двома руками
від грудей із кроком
|
2 хв
|
Вправа виконується зі стійки
баскетболіста Вправа виконується в парах із максимальною швидкістю.
![]() ![]() |
|
3. Передача м’яча з
відскоком від підлоги
|
2 хв
|
Виконуючі уважно стежать за відскоком м’яча.
![]() ![]() |
|
4. Передача двома руками від
грудей з середньою траєкторією польоту м’яча;
|
Подорожуючі уважно стежать за правильністю передач та
ловленням м’яча.
|
||
3.
|
Станція „Техніка
кидків м’яча в кільце після ведення і
подвійного кроку”
|
7 хв
|
![]() |
1. Виконання подвійного кроку
після ведення м’яча кроком з кидком
|
2 хв
|
Кидок виконується на стіну.
|
|
2. Кидок м’яча в кільце після
двох кроків:
- праворуч до щита
- ліворуч до щита
|
3 хв
|
Перешиковування
до баскетбольних щитів
![]() ![]() |
|
4.
|
„Ігрова” станція
|
![]() |
|
1. Естафета з веденням м’яча
|
2 хв
|
В одну сторону ведення м’яча
правою рукою, назад – лівою.
|
|
2. Естафета з розгадуванням кросворда
|
3 хв
|
Слідкувати за правильністю
виконання. Враховується правильність розгадування кросворда.
|
|
3. Заключна естафета з обведенням
фішок і передачею м’яча партнерові
|
3 хв
|
Слідкувати за правильністю
виконання.
|
|
ІІІ. Заключна частина уроку (5 хв)
|
|||
1
|
Практичний гід пояснює заключний маршрут
|
30с
|
„Заключний маршрут”
побудований з 3-х станцій: „Релаксаційної”,
„Підсумкової” та станції „Домашнього завдання”. Мета заключного
маршруту - створення умов для поетапного переходу від збудженого стану,
викликаного інтенсивною руховою діяльністю, до подальшої роботи на уроках з
інших предметів.
|
2
|
Практичний гід повідомляє про
зупинку на станції
„Релаксаційна”.
|
3 хв
|
|
1. Вправи на відновлення
дихання.
На рахунок 1 – зробити повільно
повний вдих, затримати повітря;
2 – коротким і сильним поштовхом видихнути
через вуста, складені трубочкою, не надуваючи щік
|
15 с
|
Спеціальні дихальні вправи.
Вправа використовується при потребі провітрювання легенів.
|
|
3.
В.п. руки за головою ліктями вперед: 1
– зробити глибокий вдих, руки всторони, 2 – видих – в.п.
|
15 с.
|
Вправа на відновлення
організму.
|
|
3
|
ЧСС за 10 с
|
15 с
|
Звернути увагу учнів з
підвищеним пульсом.
|
4
|
Практичний гід оголошує про
станцію „Підсумкову”. Підведення підсумків уроку, оцінювання
|
1,5 хв
|
Оцінювання діяльності працюючих
провести за допомогою підсумкових карток. Визначити кращих, дати рекомендації
відстаючим.
|
5
|
Станція
„Домашнього завдання”
|
10 с
|
Виконання техніки передачі м’яча двома руками від грудей з кроком
вперед, та техніка кидків в кільце після ведення та подвійного кроку.
|
7
|
Правила поведінки під час
виходу із спортивного залу.
|
10 с
|
Виходити із спортивного залу
звичайним кроком, не виходячи зі строю, тримаючи дистанцію.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар